C-Majör Korosu Bodrum Ekibi Yeni Sezona Başladı

140 iş insanından oluşan C-majör İş'ten Sesler Korosu üyeleri, 10 Kasım’da Sianji Well-being Resort’te, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirip solo sahne alarak yeni sezona hızlı başladı.

C-majör İş'ten Sesler Korosu; İstanbul’da bir ay önce gerçekleştirdiği performans gecesi sonrası Bodrum’daki üyelerle de bir araya gelerek 10 Kasım Pazar akşamı hem provalarına başladı hem solo performanslarını gerçekleştirdi. C-majör İş'ten Sesler Korosu; ilk olarak İstanbul’da yeni sezona merhaba diyerek 10 Ekim Perşembe akşamı Yonca Evcimik’in sanat danışmanlığını yürüttüğü Kalamış Performans Sahnesi’nde solo performansları gerçekleştirdi. İstanbul Devlet Opera Sanatçısı ve Dublaj Sanatçısı Özlem Abacı’nın sunumu ile renklenen gecenin bir benzeri Bodrum’da da yapıldı. Bodrum Sianji Well-being Resort’te, Koro Şefi Yardımcısı Ragıp Arda Bilici’nin orkestrasıyla gerçekleşen ‘’Atatürk Şarkıları’’ buluşmasında; C-majör İş'ten Sesler Korosu üyeleri, bir dakikalık saygı duruşuyla başlayarak Ulu Önder Atatürk’ü özlemle andılar ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği şarkıları seslendirerek sahne aldılar. Koro çalışmalarına, Koro Şefi Özlem Abacı ile 2 hafta önce İstanbul Ramada Plaza otelde başlayan İstanbul ekibi ve ağırlıklı Bodrum’da yaşayan üyeler her Pazar Bodrum Sianji Well-being Resort’te Koro Şefi Yardımcısı Ragıp Arda Bicili yönetiminde provalara başladı.

 

Sianji Hotels Yönetim Kurulu Başkanı ve C-Majör Kurucusu Recai Çakır’ın ev sahipliğinde gerçekleşen geceye Şakir Öner Günhan, Nesrin Körükçü, Selçuk Alagöz, Sinan Erkoç, Burcu Hancı gibi ünlü sesler de C-Majör İşten Sesler Korosu Bodrum Üyeleri ile birlikte sahne alan konuk isimler arasındaydı.

 

Gecenin başında bir konuşma yapan Recai Çakır, 15 Eylül’de Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşen ve büyük yankı uyandıran konser sonrası bir araya geldikleri gecenin 10 Kasım’da düzenlenmesinin bir tesadüf olmadığını belirtti. Recai Çakır konuşmasında şunları söyledi;

 

“Bu gece hepimiz burada hem koromuzun gecikmiş olan buluşmasını gerçekleştirmek, hem de, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümü nedeniyle sevdiği şarkıları seslendirmek için bir araya geldik. Bu gece hepimiz için özel bir gece. Adına, anlamına uygun olarak yaşanması da ayrıca bu geceye farklı bir anlam katıyor.” Gece boyu söylenen şarkılara hep birlikte eşlik eden C-Majör İş’ten Sesler Korosu Bodrum Üyeleri, gecenin sonunda hep birlikte İzmir Marşı’nı söyleyerek geceyi sonlandırdılar.